TNPU1206604RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206604RAZEN00
Description
RES SMD 604 OHM 0.05% 1/4W 1206
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Resistance :
604Ohms
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Vishay / Dale TNPU1206604RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 604Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C