TNPU12065K76BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12065K76BZEN00
Description
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
5.76kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
TNPU
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU12065K76BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 5.76kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C