TNPU12065K36AZEN00
Mfr.Part #
TNPU12065K36AZEN00
Description
RES SMD 5.36KOHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance :
5.36kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU12065K36AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C