TNPU12065K10AZEA00
Mfr.Part #
TNPU12065K10AZEA00
Description
RES 5.1 KOHM 0.05% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
5.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Terminations :
2
Vishay / Dale TNPU12065K10AZEA00
TNPU Series, Thin Film, 5.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C