TNPU120659K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120659K0BZEN00
Description
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
59kOhms
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Vishay / Dale TNPU120659K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 59kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C