TNPU1206576RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206576RBZEN00
Description
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
576Ohms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU1206576RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 576Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C