TNPU1206562RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206562RAZEN00
Description
RES SMD 562 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Subcategory :
Switches
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Brand :
Apem
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
2
Apem
Supplier Device Package :
RoHS :
Details
Tolerance :
±0.05%
Failure Rate :
Product :
Rocker Switches
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Product Category :
Rocker Switches
Resistance :
562 Ohms
Product Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Vishay / Dale TNPU1206562RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 562 Ohms, 0.25W, 1/4W, ±0.05%, -55°C ~ 125°C