TNPU1206560RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206560RBZEN00
Description
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
560Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ROHS3 Compliant
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Dale TNPU1206560RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 560Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C