TNPU1206560RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206560RAZEN00
Description
RES SMD 560 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.05%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
560Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Dale TNPU1206560RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 560Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C