TNPU120654K9BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120654K9BZEN00
Description
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
54.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length :
3.2004mm
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
660.4μm
2
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU120654K9BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 54.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C