TNPU1206549RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206549RBZEN00
Description
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
660.4μm
Resistance :
549Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Dale TNPU1206549RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 549Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C