TNPU1206549RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206549RAZEN00
Description
RES SMD 549 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Resistance :
549Ohm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W