TNPU120653K6BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120653K6BZEN00
Description
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
53.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Published :
Vishay / Dale TNPU120653K6BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 53.6kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C