TNPU1206536RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206536RBZEN00
Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Number of Terminations :
2
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Width :
1.6002mm
Resistance :
536Ohms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Vishay / Dale TNPU1206536RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 536Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C