TNPU120652K3BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120652K3BZEN00
Description
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
52.3kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay / Dale TNPU120652K3BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 52.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C