TNPU1206523RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206523RBZEN00
Description
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
523Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay / Dale TNPU1206523RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 523Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C