TNPU1206523RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206523RAZEN00
Description
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
523Ohms
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Height :
660.4μm
Vishay / Dale TNPU1206523RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 523Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C