TNPU120651K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120651K0BZEN00
Description
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
51kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU120651K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 51kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C