TNPU1206511KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206511KBZEN00
Description
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
511kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
660.4μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Dale TNPU1206511KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 511kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C