TNPU1206510RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206510RBZEN00
Description
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Length :
3.2004mm
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
510Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Vishay / Dale TNPU1206510RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 510Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C