TNPU1206500RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206500RAZEN00
Description
RES SMD 500 OHM 0.05% 1/4W 1206
Stock
144
In Stock :
144
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
1206
Resistance :
500Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Thin Film
Vishay / Dale TNPU1206500RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 500Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C