TNPU1206500RAWEN00
Mfr.Part #
TNPU1206500RAWEN00
Description
TNPU1206 500R 0.05% 2PPM E52 E3
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
500Ohms
Series :
TNPU e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Number of Terminations :
2
Vishay / Dale TNPU1206500RAWEN00
TNPU e3 Series, Thin Film, 500Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C