TNPU12064K87BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K87BZEN00
Description
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
4.87kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU12064K87BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.87kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C