TNPU12064K75BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K75BZEN00
Description
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
4.75kOhms
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU12064K75BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.75kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C