TNPU12064K53BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K53BZEN00
Description
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.53kOhms
Series :
TNPU
Vishay / Dale TNPU12064K53BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C