TNPU12064K42BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K42BZEN00
Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
4.42kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
660.4μm
Length :
3.2004mm
Composition :
Thin Film
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU12064K42BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.42kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C