TNPU12064K32BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K32BZEN00
Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Thin Film
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
4.32kOhms
1206 (3216 Metric)
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPU
Vishay / Dale TNPU12064K32BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.32kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C