TNPU12064K30BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K30BZEN00
Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Resistance :
4.3kOhms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6002mm
Series :
TNPU
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Dale TNPU12064K30BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C