TNPU12064K22BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K22BZEN00
Description
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Resistance :
4.22kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Vishay / Dale TNPU12064K22BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.22kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C