TNPU12064K12BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12064K12BZEN00
Description
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/4W 1206
TNPU
Height :
660.4μm
Resistance :
4.12kOhms
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Vishay / Dale TNPU12064K12BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.12kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C