TNPU1206499RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206499RBZEN00
Description
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
177
In Stock :
177
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
15 Weeks
TNPU
Published :
2016
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Resistance :
499Ohms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Vishay / Dale TNPU1206499RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 499Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C