TNPU1206499RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206499RAZEN00
Description
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
499Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
AEC-Q200
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.05%
Width :
1.6002mm
Vishay / Dale TNPU1206499RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 499Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C