TNPU1206499KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206499KBZEN00
Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
499kOhms
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Vishay / Dale TNPU1206499KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 499kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C