TNPU1206487RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206487RBZEN00
Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
487Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU1206487RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 487Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C