TNPU1206487RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206487RAZEN00
Description
RES SMD 487 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Series :
TNPU
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
487Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Vishay / Dale TNPU1206487RAZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 487Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C