TNPU120647K5BZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU120647K5BZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPU
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
47.5kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Composition :
Thin Film
Vishay / Dale TNPU120647K5BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C