TNPU1206475KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206475KBZEN00
Description
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Published :
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
475kOhms
Thin Film
Vishay / Dale TNPU1206475KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 475kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C