TNPU120646K4BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120646K4BZEN00
Description
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
46.4kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
2
Vishay / Dale TNPU120646K4BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C