TNPU1206464RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206464RBZEN00
Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1206
2
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
464Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU1206464RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 464Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C