TNPU1206464KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206464KBZEN00
Description
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
464kOhms
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Vishay / Dale TNPU1206464KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 464kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C