TNPU120645K3BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120645K3BZEN00
Description
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
45.3kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Dale TNPU120645K3BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C