TNPU120645K3AZEN00
Mfr.Part #
TNPU120645K3AZEN00
Description
RES SMD 45.3KOHM 0.05% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
45.3kOhms
Tolerance :
±0.05%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Published :
660.4μm
Vishay / Dale TNPU120645K3AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C