TNPU1206453RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206453RBZEN00
Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
453Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
660.4μm
Vishay / Dale TNPU1206453RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 453Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C