TNPU1206442RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206442RBZEN00
Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
442Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay / Dale TNPU1206442RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 442Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C