TNPU120643K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120643K0BZEN00
Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
43kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU120643K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 43kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C