TNPU120643K0AZEN00
Mfr.Part #
TNPU120643K0AZEN00
Description
RES SMD 43K OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.6002mm
Height :
660.4μm
TNPU
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
43kOhms
Vishay / Dale TNPU120643K0AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 43kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C