TNPU1206432RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206432RBZEN00
Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
432Ohms
Factory Lead Time :
49 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
660.4μm
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Vishay / Dale TNPU1206432RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 432Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C