TNPU1206430RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206430RBZEN00
Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
430Ohms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU1206430RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 430Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C