TNPU120642K2BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120642K2BZEN00
Description
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Resistance :
42.2kOhms
Factory Lead Time :
15 Weeks
1 (Unlimited)
Vishay / Dale TNPU120642K2BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 42.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C