TNPU1206422RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206422RBZEN00
Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
422Ohms
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
TNPU
Vishay / Dale TNPU1206422RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 422Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C